تصمیم به طلاق

زمان مطالعه : 4 دقیقه

کسانی که تصمیم به طلاق گرفته اند قبل از هراقدامی به سوالات زیر جواب دهند

آیا احساس می کنید که زندگی زناشویی تان به مشکل برخورده است و تصمیم به طلاق گرفته اید ؟ ممکن است برای جدایی از همسرتان دلایل قابل توجیهی داشته باشید اما پرسشنامه زیر به شما کمک می کند تا  بدانید این تصمیم درست است یا نه. به هر یک از سوالات زیر با «درست» و «نادرست» جواب بدهید و در انتها جواب درستی که کارشناسان به این سوالات داده اند  را با پاسخ خودتان مطابقت دهید.

برای دیدن تست های خودشناسی و تکمیل آنها ما به لینک زیر مراجعه کنید :

تست خودشناسی

 1. درگیری و مشاجره همیشگی بین شما و همسرتان نشانه این است که از یکدیگر جدا شوید و بهتر است تصمیم به طلاق بگیرید.
 2. شما و همسرتان دیگر هیچ وجه مشترکی در سلایق و عقایدتان با هم ندارید و این موضوع دلیل خوبی برای جدایی است و می شود تصمیم به طلاق  گرفت.
 3. در یک ارتباط خوب بیشتر اختلاف نظرها و مشکلات زناشویی به مرور زمان برطرف و حل می شود و در این باب می توانید تصمیم به طلاق را به عقب بیاندازید.
 4. یک ازدواج خوب به این معناست که زن و شوهر تعریف یکسان و مشترکی از عشق داشته باشند و با این شرایط دیگر نیازی نیست که تصمیم به طلاق بگیرید.
 5. زن و شوهر از هم جدا می شوند چون دیگر عاشق هم نیستند.
 6. خیانت باعث از بین رفتن رابطه زناشویی نمی شود و می توان برای این موضوع تصمیم به طلاق نگرفت.
 7. بیشتر افراد در ازدواج دوم موفق تر هستند چون در ازدواج اول تجربه های خوبی به دست آورده اند.
 • درگیری و مشاجره همیشگی بین شما و همسرتان نشانه این است که از یکدیگر جدا شوید.(نادرست) این خیلی عجیب است که بیشتر همسران تصور می کنند اختلاف سلیقه و گاه مشاجره نشانه ناموفق بودن یک زندگی زناشویی است اما به عقیده روان شناسان ارتباطی که در آن هیچ اختلاف نظری وجود نداشته باشد بیشتر از یک رابطه پرجدال در خطر طلاق قرار دارد زیرا شما انسان هستید و به خاطر تفاوت زندگی خانوادگی و فرهنگی تان دارای خصوصیاتی متفاوت از یکدیگر هستید و جروبحث و اختلاف یک موضوع بسیار طبیعی در رابطه شما است.
 • شما و همسرتان دیگر هیچ وجه مشترکی در سلایق و عقایدتان با هم ندارید و این موضوع دلیل خوبی برای جدایی است.(نادرست) گفتن این حقیقت شما را غافلگیر می کند اما بد نیست بدانید تحقیقات کارشناسان نشان داده است که زوج هایی که زندگی زناشویی موفقی دارند به هیچ وجه خصویات و وجه مشترک زیادی با یکدیگر ندارند و حتی سلایق و عقایدشان گاه در تناقض با یکدیگر است. اما آن چیزی که ارتباط های موفق را از ناموفق جدا می کند نحوه برخورد همسران با اختلاف ها و ویژگی های متفاوت همسرانشان است. همسران موفق به خوبی می دانند که شریک آنها نمونه کپی برداری شده آنها نیست و نباید مثل آیینه برای آنها باشند بلکه لازمه یک ازدواج با دوام، احترام گذاشتن به تفاوت های طرفین و رشد کردن در میان این 2 دنیای متفاوت است.
 • در یک ارتباط خوب بیشتر اختلاف نظرها و مشکلات زناشویی به مرور زمان برطرف و حل می شود.(نادرست) شاید تا به حال این خبر به گوشتان نخورده باشد اما کارشناسان در تحقیقاتشان به نتیجه ای جالب رسیده اند که شما را شگفت زده خواهد کرد.هیچ می دانستید که 60 درصد اختلاف نظرهایی که همسران در طول زندگی مشترک با یکدیگر دارند غیرقابل حل است؟اگر قبول ندارید یک ورق و کاغذ بردارید و تمامی بحث هایی که در طول زندگی مشترک با همسرتان داشته اید را بنویسید و در نهایت شگفتی متوجه می شوید که بیشتر آنها تکراری است و با وجود گذشتن سالیان سال از ارتباطتان هنوز بر سر موضوعی تکراری با همسرتان بحث می کنید اما چیزی که در این بین تغییر می کند نحوه واکنش دوطرف نسبت به آن موضوعات است. پس اگر فکر می کنید مشکل شما و همسرتان با گذشت زمان حل خواهد شد مرتکب اشتباه رایج دیگر زوج ها شده اید. به جای انتظار برای گذشت زمان و برطرف شدن مشکل، نوع واکنش و سازگاری تان را نسبت به اختلاف نظر بین خود و همسرتان تغییر دهید.
 • یک ازدواج خوب به این معناست که زن و شوهر تعریف یکسان و مشترکی از عشق داشته باشند.(نادرست) این نکته را به خاطر بسپارید که شما و شریک زندگی تان در 2 محیط متفاوت بزرگ شده اید و به همین خاطر تعریفی که از عشق و محبت دارید با یکدیگر کاملا متفاوت است. ممکن است همسر شما از روی عشق کاری را برایتان انجام دهد و از این طریق علاقه اش را به شما ابراز کند اما شما به دنبال راهی هستید که همسرتان به روش دلخواه شما عشقش را ابراز کند. فراموش نکنید که نحوه ابراز علاقه و عشق هر انسانی با دیگران متفاوت است و هرگز از همسرتان نخواهید که دیدگاهی مانند شما در مورد عشق و طریقه محبت کردن داشته باشد.
 • زن و شوهر از هم جدا می شوند چون دیگر عاشق هم نیستند.(نادرست) متاسفانه عده ای تصور می کنند که عشق تنها دلیل ازدواج و ماندن در یک ارتباط است. این عده از افراد ازدواج می کنند چون عاشق شده اند و بعد به راحتی از شریکشان جدا می شوند چون دیگر عاشقش نیستند اما این تصور یک اشتباه محض است چون عشق یک حس است و زمانی هست و زمانی دیگر نیست. اینکه دیگر مثل روزهای اول آشنایی عاشق همسرتان نیستید و به همین دلیل می خواهید از او جدا شوید، احمقانه ترین فرضیه ای است که آن را انتخاب کردید. صبر کنید چون عشق دوباره به وجود خواهد آمد و باردیگر غافلگیرتان خواهد کرد.
 • خیانت باعث از بین رفتن رابطه زناشویی نمی شود.(درست) بله این جمله درست است و اگر یک زن هستید و تنها به خاطر خیانت همسرتان می خواهید ترکش کنید، لطفا کمی بیشتر فکر کنید. هرچند رویارویی با خیانت و اصلاح ارتباط بعد از آن، کار خیلی ساده ای نیست اما اگر واقعا به ارتباطتان علاقه مند هستید ارزش این مبارزه را خواهد داشت و خبر خوب اینکه بیشتر ارتباط هایی که بعد از خیانت دوباره شکل گرفته موفق تر بوده و همسرانی  که بعد از خیانت روابط خود را اصلاح کردند و اعتماد را از نو بین خودشان به وجود آوردند، ارتباط زناشویی بادوام تری داشته اند.
 • بیشتر افراد در ازدواج دوم موفق تر هستند چون در ازدواج اول تجربه های خوبی به دست آورده اند.(نادرست) برای این موضوع نمی توان قانونی را در نظر گرفت اما این درست است که بسیاری از افراد در ازدواج دومشان موفق تر هستند چون اشتباهاتی که در ازدواج اول مرتکبش شده اند را در ازدواج دومشان انجام نمی دهند اما باید به خاطر داشته باشید که عشق تنها کرم روی کیک است نه خود کیک و تا زمانی که یاد نگیرید شادی و خوشبختی تان را وابسته به فرد دیگری ندانید امید موفقیت در ازدواج برایتان وجود ندارد. اینکه خودخواهانه به دنبال افرادی باشید که شما را خوشبخت کنند و در صورت برآورده نشدن این موضوع آنها را ترک کنید، اصلا راه درستی نیست. خوشبختی و آرامش را در خودتان به وجود بیاورید و خودخواهانه دیگران را نخواهید. هیچ می دانستید که 50 درصد ازدواج های دوم به جدایی ختم می شود؟ به نظرتان اشتباه از آدمهاست یا خودتان؟ روی این موضوع بیشتر فکر کنید.

بدون شرح

پاسخ دهید

Your email address will not be published. فیلدهای الزامی * علامت گذاری شده اند