شریک زندگی

زمان مطالعه : 4 دقیقه

وقتی شریک زندگی تان شما را ترک می کند، آیا راهی وجود دارد که دوباره برگردد؟

فکر می کردی همه چیز مرتب است، زندگی ات مثل خیلی از زندگی های دیگر برای خودش مشکلاتی داشت اما خب! عشق به شریک زندگی همچنان سوسوی کم نور اما پرقوتش را داشت، لااقل شما اینطور تصور میکردی تا اینکه یک روز همسرت، کاملا روشنفکرانه در حالی که ریموت کنترل را در دستهایش مثل یک هفت تیر می چرخاند و مدام کانال های تلویزیون را تغییر می داد گفت:« می دونی چیه؟ این روزها احساس می کنم خیلی با هم غریبه شدیم. باور کن خیلی تلاش کردم تا این حس را از بین ببرم اما نشد! باور کن تلاش کردم!» حباب های بادکنکی یک عشق جاودانه با این حرفها  بالای سرت می ترکد و یک عصر بارانی که  همه جزئیاتش خوب در ذهنت مانده تنها عشق زندگی ات، با  گفتن این جمله همه چیز را به آخر می رساند:« ما دیگه به درد هم نمی خوریم». درست به سادگی تغییر دادن یک کانال! کسی که همه زندگی ات بوده محو می شود.

اشتباهاتی که بعد از جدایی از شریک زندگی خود انجام می دهی

این جملات شما را یاد چه می اندازد؟ « من بدون تو نمی توانم زندگی کنم»،« من واقعا به تو علاقه دارم»، «خواهش می کنم ترکم نکن «من عاشقت هستم» این التماس ها و خواهش هایی از سر نیازمندی نه تنها دل شریکت را به رحم نمی آورد بلکه او را از شما دورتر می کند چون هیچ انسانی نمی تواند عاشق و دلباخته یک فرد نیازمند و ضعیف شود و مهمتر از همه هیچ مرد و یا زنی تا به حال از روی تاسف و دلسوزی به سمت شریکشان برنگشته اند.متاسفیم اما ابراز علاقه ات هیچ تاثیری در بازگشت شریکت ندارد.گاهی هم  ممکن است همسرت بدون هیچ دلیلی شما را ترک کرده باشد و دلیل واقعی اش را برایت بیان نکند.خب اشتباه دوم این است که مصرانه از او بخواهی که دلیل جدایی اش چه بوده و باز هم باید بگوییم با اینکار  او را یک قدم از خودت دورتر کرده ای.یادت باشد الان شرایط خوبی برای پرسیدن این سوال نیست چون  بعد از جدایی آنقدر احساسی هستی که در مقابل هر جوابی که شریکت  بدهد واکنش بدی نشان خواهی داد. اشتباه سوم هم که خیلی شایع است برای زمانی است که همسرسابقت را با زن و یا مرد دیگری ببینی. واکنشت چیست؟ داد می زنی؟ به همسر سابقت سیلی می زنی؟؟؟فحش و ناسزا چطور؟؟ این هم اشتباه سوم که شریکت را حسابی از شما دورتر می کند. اگر یاد بگیری این 3 اشتباه را در شروع جدایی انجام ندهی قول می دهیم همه چیز به تدریج به حالت اول بر می گردد.باور کن.

پرچم سفید را برای شریک زندگی خود بالا نیاور

فرض را بر این می گیریم که آن 3 اشتباه کشنده را انجام دادی و شریکت را از خودت دورتر کرده ای!خب قبلش باید یک خبر خیلی خوبی را برایت بگوییم اینکه تحقیقات روان شناسانی که روی تعدادی مردان و زنان  بعد از جدایی تحقیق کرده اند این بوده که درصد  بالایی از ارتباط هایی که به جدایی ختم می شود دوباره به بازگشت می انجامد.اگر به خودت اطمینان داری و با همه وجود معتقد هستی که کسی به اندازه شما نمی تواند همسرت را دوست داشته باشد پای تصمیمت بمان و تسلیم نشو. در قدم اول باید یاد بگیری که یک دوست خوب برای شریکت باشی. اگر در محیط کار مشترکی با او کار می کنی و یا در مناسبت هایی دعوت می شوی که او را ملاقات می کنی، حتما شرکت کن و آرام و مودبانه و سرشار از احترام بله احترام! با او برخورد کن حتی اگر او را با زن و یا مرد دیگری در حال صحبت ببینی! سخت است اما این راه برگشت همسرت است چون او می فهمد که شما تغییر کرده اید و این نشانه خوبی است.

تو در این رابطه در مقابل شریک زندگی خود ربات نیستی

اگر یاد بگیری که تغییر کنی و اشتباهاتت را پذیرفته باشی خودت را برای بازگشت شریکت آماده کرده ای. همه انسانها اشتباه می کنند، در ما دکمه ای برای خاموشی خشم، حسادت و نگرانی وجود ندارد پس خودت را برای کامل نبودنت سرزنش نکن. یک ایمیل برای همسرت بفرست و در آن اشتباهات خودت را برایش یادآوری کن اما یادت باشد این ایمیل نباید نشانه ای از خواهش و التماس و ابراز عشق باشد، بلکه  تنها برای اقرار به اشتباهاتت این کار را انجام بده. یک راز کوچک هم یادت باشد، ممکن است شریکت بعد از جدایی با شما به سرعت با شخص دیگری ارتباط برقرار کند و شاید خیلی سریع تر از زمانی که به شما پیشنهاد  ازدواج داده، به رقیبتان درخواست زندگی مشترک داده باشد اما فراموش نکن صمیمیتی که به زودی و سرعت ایجاد شود به همان سرعت هم از بین خواهد رفت. خلاء نبود محبت و وجود شما شریکتان را به ایجاد رابطه ای جدید کشانده و این موضوعی است که باید حتما در ذهنتان نگه دارید.

مردان شوالیه شریک زندگی خود می شوند

اگر خودت را در خانه محبوس کرده ای و به امید بازگشت شریکت با هر صدای تلفن قلبت  تند و تند می زند، اشتباه می کنی.توصیه ما این است بیشتر از گذشته خودت را مشغول نگه دار.می توانی در یک کلاس آموزشی شرکت کنی و با اینکار در خودت تغییرات بزرگی به وجود بیاوری. شادی شما نباید وابسته به شخص دیگری باشد  تا جایی که نبود همسر و شریکت تو را به ضعف و افسردگی بکشاند. شریک شما جزو دارایی های شما نیست. کنترل کردن، انتقاد کردن و تغییر دادن او مطابق میلیت، او را از شما دور می کند. اگر یک زن هستید و به تازگی همسرتان شما را بدون هیچ دلیلی ترک کرده باید نکته مهمی را برایتان بگوییم. مردان  عاشق تحسین و تعریف و تمجید هستند. آنها می خواهند مانند یک شوالیه به قدرتشان اعتماد کنید. اگر همسرشان شاد نباشد آنها احساس ناتوانی در خود می بینند و این یعنی مورد تحسین نیستند و اینجا همانجایی است که جدایی مثل یک دمل چرکی سر باز می زند. زنانی که شاد هستند  نیرویی را در مرد بیدار می کنند.نیرویی که فریاد می زند:« وقتی با تو هستم شادم و این یعنی وجود تو آنقدر قابل تحسین است که مرا به وجد می آورد». دوران جدایی فرصت خوبی است که تغییر کنید، تغییری برای بهتر شدن، بله! این جدایی شروعی تازه و بهتر از گذشته است.اگر هنوز عاشق و دلباخته شریکت هستی پرچم  سفید تسلیم را به این سرعت بالا نیاور. این هم همان جمله ای  است که مدتها منتظر شنیدنش بوده ای؟ پس تغییر کن تا بازگشت واقعی را تجربه کنی.

بدون شرح

پاسخ دهید

Your email address will not be published. فیلدهای الزامی * علامت گذاری شده اند